2015 rok zapamiętamy doskonale. Wtedy urodził się nasz młodszy syn - Stanisław - który zaskoczył nas swoją małą, zakrzywioną stopą. Stopa końsko-szpotawa - tak brzmiała diagnoza, która w tamtym czasie nie była dla nas tak oczywista, jak jest obecnie.
Wada Stanisława pociągnęła za sobą szereg zdarzeń, dzięki którym leczenie tej wady w Polsce zmienia się na lepsze. Zmienia się także częściowo zaopatrzenie ortopedyczne dla dzieci z tą przypadłością i to właśnie z tego względu postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bardziej i nieco świadomiej, ale nie bez krytyki zaimplementować je w naszym kraju.

Wysoka jakość leczenia wrodzonej stopy końsko-szpotawej to nasz misja, a miłość do stopy i metody Ponsetiego to nasze dwie wartości. Jesteśmy im wierni od 2015 roku i czujemy się wyróżnieni, że możemy być częścią napędową zmian zarówno w środowisku rodziców, jak i lekarzy, tworząc Fundację im. Ignacego Ponsetiego.

Ciągłą nowością na polskim rynku jest orteza AFO-ADM (ang. Abduction Dorsiflexion Mechanism) wśród rodziców i niewielkiej liczby lekarzy znana jako „but ADM”. Orteza AFO-ADM to jednocześnie AFO o formie obuwia – sandała, obejmująca stopę oraz szyna z dwoma przegubami ze sprężynami skrętnymi, obejmująca łydkę. Połączenie to pozwala utrzymać stopę w pozycji odwiedzenia oraz zgięcia grzbietowego, gdy dziecko jest w spoczynku i jednocześnie umożliwia mobilizację górnego i dolnego stawu skokowego, gdy dziecko jest aktywne, ponieważ działanie całej ortezy podąża za naturalnymi ruchami stopy dziecka, korygując niepoprawne ustawienie.

By zakupić ortezę AFO-ADM należy posiadać ZLECENIE ADM od lekarza prowadzącego leczenie dziecka. Jest to typowy sprzęt odpowiadający indywidualnemu zapotrzebowaniu danego Pacjenta, gdzie parametry sprzętu określa lekarz. Dlatego orteza nie podlega zwrotom.

W naszym sklepie zakupisz też idealne skarpety dedykowane ortezie AFO-ADM. Dlaczego skarpety są wprost stworzone dla użytkowania z tym sprzętem? Ponieważ są długie i znacząco wystają ponad wysokość mechanizmu, dzięki czemu nie podrażnia on łydki. Ponadto skarpeta pomaga odprowadzić nagromadzoną na stopie wodę na zewnątrz, co chroni przed powstawaniem maceracji czy dużych problemów skórnych. Zwiększa się także komfort użytkowania sprzętu ortopedycznego. Nasze skarpety mogą być także stosowane z ortezami AFO, DAFO, GRAFO oraz KAFO.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!