ADM

Co to jest orteza AFO-ADM?

Orteza AFO-ADM (ang. Abduction Dorsiflexion Mechanism) znana między rodzicami i nielicznymi lekarzami jako "but ADM" to nowoczesna dynamiczna orteza goleniowo-stopowa zaprojektowana oraz produkowana przez angielską firmę C-Pro Direct. Utrzymue ona stopę w pozycji odwiedzenia oraz zgięcia grzbietowego w chwili, gdy stopa jest w spoczynku (np. w czasie snu dziecka). Kiedy dziecko jest aktywne, dynamiczny przegubowy mechanizm ADM oparty na dwóch niezależnie pracujących sprężynach obrotowych pozwala stopie na ruch w każdym kierunku i na jej mobilizację w stawie skokowo-piętowym oraz piszczelowo-skokowym.

Orteza AFO-ADM składa się z:

  • ortezy (sandała) AFO zbudowanej z miękkiej, ultralekkiej i wytrzymałej pianki EVA osadzonej na sztywnym rdzeniu, dzięki czemu orteza jest wygodniejsza dla małego Pacjenta;
  • dynamicznego mechanizmu ADM dopinanego do sandała AFO i obejmującego łydkę, który reguluje odwiedzenie (STJ) oraz zgięcie grzbietowe (TTJ) stopy poprzez zastosowanie mechanizmów przegubowych ze sprężynami obrotowymi. Każda z dwóch sprężyn mechanizmu posiada 3 stopnie sztywności: Soft (miękka) / Standard (standardowa) / Strong (mocna);

  • kompletu języków (jeden do użytku i jeden zapasowy) wykonanych z elastycznych materiałów, które nie blokują ruchów stopy w stawie skokowym i płynnie pracują wraz z ruszającą się stopą;
  • wskaźnika pozycji pięty (igła), by sprawdzić jej poprawne położenie wewnątrz ortezy (sandała) AFO.

Dowiedz się więcej o ortezach AFO-ADM w naszym dziale BAZA WIEDZY na stronie głównej.

Co muszę zrobić, by kupić ortezę AFO-ADM lub dynamiczny mechanizm ADM?

By dokonać zakupu ortezy AFO-ADM lub dynamicznego mechanizmu ADM należy mieć na niego ZLECENIE ADM wydane przez doświadczonego oraz kompetentnego lekarza (najlepiej ortopedę) lub konieczne jest posiadanie oficjalnej korespondencji z lekarzem prowadzącym leczenie dziecka, z której jasno i klarownie wynika, że zamówienie ADM (lub komponentu ADM) jest konieczne i medycznie uzasadnione. Jeśli posiadasz już takie zlecenie, podczas zamówienia w naszym sklepie musisz je załączyć w przeznaczonym do tego miejscu do zamówienia.

Czy mogę zwrócić ortezę AFO-ADM lub dynamiczny mechanizm ADM?

W przypadku zakupu ortez AFO-ADM czy dynamicznego mechanizmu ADM, Konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w następujących przypadkach (Artykuł 38. Ustawy o prawach konsumenta):

  • o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy o świadczenie usługi, w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
  • o świadczenie usługi, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Ortezy ADM wystawiane są Pacjentowi na indywidualne zlecenie lekarza prowadzącego leczenie i służą zaspokojeniu zindywidualizowanych potrzeb Pacjenta.

Ile mam czasu na wymianę nieodpowiedniego rozmiaru ortezy (sandała) AFO lub wymianę niepoprawnie dobranego dynamicznego mechanizmu ADM?

Na wymianę niepoprawnego rozmiaru ortezy (sandała) AFO lub na wymianę źle dopasowanego dynamicznego mechanizmu ADM (gdy sprężyny są zbyt mocne/ słabe) masz 7 dni od momentu otrzymania swojego zamówienia. Po tym czasie tracisz możliwość wymiany.

SKARPETKI

Czy do ortez AFO-ADM muszę używać skarpetek?

Tak, do ortez konieczne jest stosowanie skarpet. O ich cechach dowiesz się z artykułu: CECHY DOBRYCH SKARPET DO ORTEZ.

Czy mogę zwrócić lub wymienić skarpetki?

Jeśli nie zostały zostały przymierzone lub noszone - tak, możesz je zwrócić lub wymienić na inny rozmiar. W przeciwnym przypadku - nie ma możliwości zwrotu (wzgląd higieniczny).

FAKTURY

Czy wystawiają Państwo faktury?

Tak. Wystawiamy faktury za zakup produktów w naszym sklepie. Fakturę możemy wystawić w tradycyjnej formie, jako druk na papierze, ale także jako elektroniczny dokument i zachęcamy do korzystania właśnie z takiej formy, ponieważ ochrona środowiska jest nam bliska.

Czy faktura może być wystawiona na fundację / stowarzyszenie?

Tak. Faktura może być wystawiona na fundację lub stowarzyszenie. W tym celu należy w fundacji lub stowarzyszeniu dowiedzieć się o zasady wystawiania faktur dla podopiecznych, ponieważ każda fundacja reguluje te zasady we własnym zakresie. Należy nas także poinformować przed sfinalizowaniem zamówienia (w polu "Sposób dostawy" znajduje się pole na wpisanie dodatkowych uwag do zamówienia), że faktura będzie wystawiana na fundację lub stowarzyszenie.

Czy fundacja/ stowarzyszenie może zakupić u Państwa produkt w sklepie i go opłacić?

Tak. Fundacja lub stowarzyszenie może zamówić w naszym sklepie dany produkt, pamiętając jednak o tym, że w przypadku zakupu ortez AFO-ADM lub dynamicznych mechanizmów ADM konieczne jest załączenie do zamówienia ZLECENIA ADM - w przeciwnym przypadku zamówienie nie może być zrealizowane.